Klimatizace

Již brzy pro vás budeme  mít v nabídce i klimatizace.

Partneři, se kterými spolupracujeme

Fotovoltaický ohřev vody

Na ohřev vody pomocí fotovoltaických panelů nepotřebujete žádné povolení. Vyrobená energie se nedodává do sítě, ale proudí jen z panelů do zásobníku teplé vody, kde se přeměňuje na teplo.

Partneři, se kterými spolupracujeme

Hlavní

výhody ohřevu vody

fotovoltaikou

Ze všech systémů na ohřev vody je vybudování a provozování fotovoltaického systému:

nejjednodušší

bezobslužné

bezúdržbové

bez nutnosti vyřizovat povolení

Podrobně o výhodách

fotovoltaického

ohřevu vody

Na ohřev vody pomocí fotovoltaických panelů nepotřebujete žádné povolení. Vyrobená energie se nedodává do sítě, ale proudí jen z panelů do zásobníku teplé vody, kde se přeměňuje na teplo. Elektřina je vedena pomocí dvou tenkých kabelů v chráničce a instalace fotovoltaického ohřevu vody proto znamená naprosto minimální zásah do budovy. Kabely je snazší schovat do stávajících prostupů a stoupaček.

To ocení hlavně zákazníci, kteří již mají dům postavený nebo zrekonstruovaný a o pořízení solárních panelů se rozhodují až nyní. Jednoduchost instalace je hlavní výhodou oproti klasickému ohřevu vody pomocí termálních solárních panelů, kde je nutné pro potrubí s izolací dělat rozměrné prostupy.

Fotovoltaické panely mají oproti termálním panelům ještě další velkou výhodu – nemohou se nikdy přehřát. Klasické fototermální panely je nutné neustále „chladit“ okruhem nemrznoucí směsi, která se při přehřátí panelů vyvaří. Teplota na kolektorech může dosáhnout i přes 200 °C a takto vysoká teplota způsobí znehodnocení nemrznoucí směsi. Tu je pak nutno do okruhu doplnit nebo ji zcela vyměnit.

Naproti tomu fotovoltaický ohřev vody, když se nahřeje voda v bojleru na požadovanou teplotu, tak se sám jednoduše vypne pomocí termostatu. Panely přestanou dodávat elektřinu a nemá se zde co přehřívat. Zcela odpadá obava mnohých zákazníků z toho, co se stane se solárním systémem v létě, pokud odjedou na dovolenou.

Fotovoltaické panely na rozdíl od termálních panelů nepotřebují přímé sluneční paprsky. Když je zataženo, tak fotovoltaika sice pracuje méně, ale nějakou energii vždy vyrobí. Pokud bude zatažený den, nebo pokud prší, tak termální kolektory nevyrábí nic. Fotovoltaický ohřev je také méně nároční na údržbu, protože neobsahuje žádnou nemrznoucí směs, která se musí minimálně každých 5 let kompletně měnit.

V případě zájmu,

nechte nám na sebe kontakt

Pište, volejte, navštivte nás.
Jsme připraveni.

bayer@elgreen.cz

+420 775 945 964

kancelář

4. května 2186
Vsetín, 755 01

pracovní doba

8.00 – 16.00
po – pá

13 + 12 =